Iranian Christian Poetry for Easter, He has Risen Farsi Poetry, Jesus has Risen Iranian Poetry
Persian New Year is First Day of Spring and Celebrated by Iranians, Afghans, Tajiks, Kurds, Send Free farsi Greetings, Learn History of NowRuz, Read NoRuz Poetry, Learn about NowRuz Traditions, How Old is NowRuz? What is Persian Imperial calendar


¸ شگفتی رستاخیز ¸ آزادی مسیحی ¸ گفتگویی با اسقف دهقانی ۱، ۲ ¸ روز ولنتاین
¸ ارگ بم ¸ چرا زلزله؟ ¸ بر بم چه گذشت؟ ¸ انجیل، ترجمه هزاره نو ¸ معرفی کلمه ۳۸، ۳۹، ۴۰، ۴۳، ۴۴، ۴۸،

شمارة جاری مجلة کلمه

برای مطالعة شمارة جاری مجلة کلمه لطفاً روی این قسمت کلیک کنید


تأملاتی از سن فرانسیس

من کرمی بودم که با نگاه مسیح پروانه شدم. از این پس، با هر انسانی که روبرو می‌شوم ایمان دارم که درون او کرمی هست که می‌تواند پروانه شود، پس به آن کرم نگاه می‌کنم و می‌گویم پروانه شو!
یکی از روزهای جمعه اوایل ماه آوریل امسال بود که فهمیدم عجب آدم پول‌دوستی هستم! از شما چه پنهان چند وقتی است دچار تب بازار بورس و سهام شده‌ام. هر شب می‌نشینم پای اینترنت، قیمت‌ها را بررسی می‌کنم و نقشه می‌کشم که کدام سهام را باید بفروشم و به‌جایش چه چیزی باید بخرم.
تخمک چند ساعت پس از رابطة جنسی بارور می‌شود و روز اول بارداری از آن زمان آغاز می‌گردد. در روز اول باروری همة کروموزوم‌های موجود در یک انسان در جنین وجود دارد و ژن‌های منحصر به‌فرد شخص که تعیین‌کنندة شکل و بعضی از خصوصیات شخصیتی انسان است، اطلاعات مربوطه را در خود حمل می‌کنند.
در جريان گزارشات مربوط به جنگ عراق، يكبار صحنه‌اي فراموش‌ناشدني ديدم. گزارش مربوط به اخبار ساعت يك بعد از ظهر كانال اول BBC روز سوم آوريل است. نيروهاي امريكايي به شش مايلي جنوب بغداد رسيده بودند و در جادة اصلي پيش مي‌رفتند
كتاب‌مقدس پرفروش‌ترین كتاب در سرتاسر جهان است. چندی است كه این عنایت و توجه به كتاب‌مقدس در میان هموطنان ایرانی نیز اوج گرفته و بسیاری خواهان مطالعه و بررسی آنند.
آیا برای درک بهتر کتاب‌مقدس نیاز به فراگیری علم تفسیر هست؟ ضرورت یادگیری علم تفسیر چیست؟ آیا روح خدا تمامی حقایق الهی را بر ما آشکار نمی‌سازد؟ آیا ابزارهای علم تفسیر خود در برابر عملکرد روح خدا نمی‌ایستند؟ چرا باید مطالعة کلام خدا، فراتر از خلوت رازگاهانمان رود؟
آیا تا به‌حال فكر كرده‌اید كه در زندگی خود به بیابانی برخورد كرده‌اید، به جایی بی‌آب و علف و بدون امید؟ آیا تا به‌حال به این فكر كرده‌اید كه هویت و شخصیتی ندارید و هویت شما وابسته به شوهر یا فرزندانتان است؟
عیسی خود این را به من گفت تور ماهیگیری را زمین گذاشتم و به‌دنبال او رفتم تنها به‌خاطر حرف او این جرأت را پیدا کردم که همه چیز را رها کنم و به‌دنبال او روم
در شماره گذشته‌، در مورد این موضوع بحث کردیم که آیا اساساً امیدی برای تغییر وجود دارد یا نه‌. گفتیم که عوض شدن در جهت مثبت‌، کاری است بس دشوار. انسان به نیرویی مافوق خود نیاز دارد تا تغییر کند. این نیرو در قدرت قیام عیسای مسیح نهفته است.
فرهنگ چیست؟ فرهنگ به مجموعه دستاوردهای مادی (مانند ابزارها، کارگاهها، اماکن‌، آثار هنری‌) و معنوی و ذهنی (مانند نمادها، مفاهیم‌، ارزشها، ادراکات زیباشناختی‌) و اشکال متمایز و تثبیت شده رفتاری (مانند نهادها، سازمانهای مختلف اجتماعی‌، آئین‌ها و مناسک‌) هر جامعه اطلاق می‌شود که در طی قرون متمادی به‌وجود آمده است و از نسلی به نسل بعدی‌، به اشکال و درجات گوناگون منتقل می‌شود.
آیا به‌راستی امید هست که انسان عوض شود؟ آیا من به‌عنوان یک مسیحی می‌توانم روزی به درجه‌ای از تغییر برسم که بدانم مطابق کتاب‌مقدس زندگی می‌کنم و خدا از من راضی است‌؟
عصبانیت چیست‌؟ چرا عصبانی می‌شویم‌؟ ریشه خشم و عصبانیت در چیست‌؟ کتاب‌مقدس چه دیدگاهی نسبت به آن دارد؟ بهترین واکنش در مقابل آن چیست‌؟
ترس‌، اضطراب‌، پریشانی‌ و تشویش‌ از بلاهایی‌ است‌ كه‌ گریبانگیر انسان‌ امروزی‌ شده‌ است‌. مسیحیان‌ نیز از گزند این‌ آفت‌ به‌دور نیستند. سؤالاتی‌ كه‌ برای‌ یك‌ مسیحی‌ در مواجهه‌ با ترس‌ و اضطراب‌ مطرح‌ می‌شود، اینست‌ كه‌ ریشه‌ این‌ ترس‌ و اضطراب‌ چیست‌؟
فرزندخواندگی در عهدجدید ریشه در قوانین روم ندارد كه در آن هدف اصلی تداوم نسل والدینی بود كه شخصی را به فرزندی می‌پذیرفتند؛ ریشه فرزندخواندگی در عهدجدید در رسوم یهودی می‌باشد كه امتیازات خانوادگی را به فرزندخوانده انتقال می‌داد.
در مقالة گذشته، دو مبحث را در زمینة رابطة شخص مسیحی بررسی کردیم، یکی برخورد ما با پدر آسمانی بود (متی 7: 1-5) و دیگری برخورد ما با سگان و گرازان (آیة 6). در این مقاله به قسمت سوم رابطة شخص مسیحی می‌پردازیم.
رابطة عقل و ایمان همواره به‌عنوان یکی از مباحث بحث‌برانگیز مطرح بوده است. تاریخ تفکر به‌خصوص در مغرب‌زمین گواه آن است که اندیشمندان در طی برهه‌های مختلف، راه نیل به حقیقت را گاه به مدد عقل صرف یا ایمان صرف و یا تلفیقی از این دو به‌تصویر می‌کشیدند. برای نمونه پاسکال می‌گوید: دل برای خود دلایلی دارد که عقل از آن بی‌خبر است. همچنین ترتولیان یکی از آبای کلیسا می‌گوید: چه رابطه‌ای بین اورشلیم (مهد ایمان آن روزگار) و آتن (مهد تفکر در آن زمان) وجود دارد؟
در شمارة گذشته‌، دیدیم که برای تفسیر و درک کتاب‌مقدس‌، باید به چند پیش‌فرض اعتقاد داشته باشیم‌. در آن شماره‌، سه پیش‌فرض را از نظر گذراندیم که عبارت بودند از ایمان به الهامی بودنِ کتاب‌مقدس‌، واضح بودنِ کتاب‌مقدس و انطباق مکاشفه الهی با انسان‌. در این شماره‌، به یک پیش‌فرض بسیار مهم می‌پردازیم که عدم توجه به آن مشکلات بسیاری بوجود می‌آورد.
یکی از اعتقادات بنیادین مسیحیت‌، الهامی بودن کتاب‌مقدس است‌. ما به نوشته‌های این کتاب ایمان داریم و به آن عمل می‌کنیم چرا که آن را الهام‌شده از جانب خدا می‌دانیم‌. اما الهام یعنی چه‌؟
برای درک واژة "لوگوس" باید پیش‌زمینه‌های یونانی و یهودی آن را بررسی کرد. در ادبیات یونان لوگوس حاوی تنوع قابل ملاحضه‌ای از معانی است. هرالکیتویس، لوگوس را قدرت الهی برای بخشیدن انسجام، معنا و یکپارچگی به کائنات تعریف می‌کند. برای او لوگوس محور نظم کائنات است.
در شمارة گذشته به بررسی رابطة عقل و ایمان در طی تاریخ تفکر مغرب زمین پرداختیم و در آن واکنش‌های متفاوتی که در دوره‌های مختلف (پیش از مدرنیسم، مدرنیسم و پسامدرن) پیرامون ارتباط عقل و ایمان داده شد اشاره کردیم. در این شماره به بررسی دو نظر عمدة مسیحیان دربارة عقل و ایمان می‌پردازیم و در نهایت نگرش "پولانی" را به‌عنوان راه‌حل تنش عقل و ایمان معرفی خواهیم کرد.
هدف ما در این مقاله بررسی یکی از عطایای روح‌القدس است که پولس آن را "نبوت" می‌نامد اول قرنتیان 12‌:10. او بر اهمیت این عطا تأکید می‌ورزد و مؤمنان شهر قرنتس را تشویق می‌کند که به‌طور خاص مشتاق دریافت آن باشند اول قرنتیان 14‌:1-5. پولس کسی را که نبوت می‌کند بزرگتر از آن‌ که به زبان‌ها سخن می‌گوید می‌شمارد و آرزو می‌کند که همة اعضای کلیسا نبوت کنند.
اهمیت فروتنی در آن است که این خصلت ریشه در ذات و شخصیت خود خدا دارد. مزمور 113‌:5-6 بر این نکته تأکید می‌ورزد که خداوند با وجود جلال و تعالی خود با تواضع بر آفرینش خویش توجه دارد. خصلت فروتنی در سراسر عهدعتیق ستوده شده‌ است (امثال 15‌:33 و 18‌:12) و برکات الهی غالباً بر اشخاصی جاری می‌شود که از این خصیصه بهره برده‌اند (اعداد 12‌:3).
با بنا و گسترش هر چه بیشتر کلیسا در ایران و در میان ایرانی‌ها در تمام دنیا، مسئلة اصول رهبری از اهمیت و فوریت روزافزونی برخوردار شده است. جای تردید نیست که یکی از عوامل بسیار مهم در رشد کلیسا، اصول و شیوه‌های رهبری به‌کار گرفته شده در آن است.
درک درست کتاب‌مقدس یکی از مسائل مهم در زندگی روحانی هر ایماندار می‌باشد. رشد روحانی ما بستگی تام به درک کلام خدا دارد. از این رو ضروری است که برای درک این گنجینة عظیم حقایق روحانی و مکاشفه الهی، جدیت بیشتری به‌خرج دهیم و در این راه بکوشیم.
دقیق‌ترین و شیوا‌ترین ترجمة عهد جدید به زبان فارسی. تمامی سفارشات عمده، (جلد معمولی، جلد مقوایی و یا ترکیبی از این دو)، از تخفیف ویژه برخوردار خواهند شد.

 Please send your comments, suggestions, and Persian Christian Literature to webmaster@kalameh.com. (021805 25059 )
Ash Wednesday - The season of the Lent
اولين روز ايام روزه مسيحيان
Persian New Year is First Day of Spring and Celebrated by Iranians, Afghans, Tajiks, Kurds, Send Free farsi Greetings, Learn History of NowRuz, Read NoRuz Poetry, Learn about NowRuz Traditions, How Old is NowRuz? What is Persian Imperial calendar
Webpage Created, Managed and Hosted by FarsiNet
جدیدها. What's New?. صبح بخیر دوستان. Art. Audio - Sermons. تأملاتى در روحانيت. Business. City. Bam. Children. كودكان. Culture. مشاوره مسیحی. Directories. Easter. عید رستاخیز. ePolls. Entertainment. Family. خانواده مسیحی. Farsi Sermons. Farsi فارسی. Good News!. Greetings. کارت تبريك. History. Humor. Injil. عيد كريسمس. Literature. Music. News. اخبار فارسی NowRuz. نوروز. Organizations. Persian Poetry. شعر فارسی و شاعران ايران. Persian Music. Radio & TV. راديو و تلوزيون مسيحى فارسى. Religion. روز ولنتاین. Video. Top 10 Sites. مجله تبدیل. Search. Conditions of Use. Privacy Notice. موسسه تعليم. Disclaimers. Email Policy. Trademarks. سوپرماركتهاى ايرانى. Statistics. Annual Reports. Our Mission. مجله شبان. Contact us. IranianChurch. كليساى ايران. IranCity. شب یلدا. IranTimes. PersianWeb. كنفرانس مسيحيان ايرانى. FarsiEats. FarsiMusic. FarsiNews. FarsiVideo. Gorbeh. راديو ندای اميد. ZanAmu. Iran Web Portal. Link to FarsiNet. 350,000,000+ visits. ... ... ... .....